Славия спечели ударно с 5:2 срещу Пирин в драматичен и

...

Хулиганска проява помрачи гръмка победа на "Славия" срещу "Пирин" в Благоевград

Славия " завоюва стремително с 5:2 против " Пирин " в трагичен и под напрежение мач в Благоевград, белязан от противен случай. След хвърлена от публиката бутилка пострада треньорът на гостите Златомир Загорчич, а за пет минути срещата беше прекратена.

Белите поведоха в 24-ата минута с гол на Ивайло Димитров от дузпа, отсъдена за нарушаване против Цветелин Чунчуков. Въпреки ситуациите пред двете порти резултатът се резервира до почивката.

В началото на второто полувреме съдията Драгомир Драганов даде противоречива дузпа за " Пирин ", като видя фаул против Преслав Йорданов. Конър Хендерсън се възползва и изравни. " Славия " си върна преднината в 59-ата минута, когато Галин Иванов мина през няколко играчи на противника и стреля в горния десен ъгъл.

Секунди по-късно Загорчич беше улучен с пластмасова бутилка. Докато му се оказваше здравна помощ, мачът беше пресечен.

" Пирин " изравни за повторно в 85-ата минута. Тогава Юлиян Попев центрира и Флорент Боджаджа вкара. Въпреки дребното време до края " Славия " вкара цели три гола. В 90-ата минута Иванов центрира от ъглов удар и Андреа Христов с глава стреля тъкмо.

Секунди по-късно след неточност в отбраната на домакините Милев се възползва и вкара. В петата минута на добавеното време Димитров получи извеждащо подаване, излезе против вратаря и означи.

В другата среща от кръга " Черно море " се наложи с 2:0 против " Витоша ".
Източник: dnevnik.bg