Славия разби с 5:2 като гост Царско село в мач

...

С голова фиестa Славия съсипа Царско село

Славия разруши с 5:2 като посетител Царско село в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха мач с доста голови положения, в който „ белите” стигнаха до триумфа не без помощта и на вратаря на домакините Янко Георгиев.

„ Царете” поведоха в 9-ата минута посредством Лъчезар Балтанов, само че секунди по-късно Тони Тасев изравни. В 20-ата минута Емил Стоев даде задатък на „ белите”. В 57-ата минута Радослав Кирилов бе прецизен за 1:3. В 74-ата минута Мартин Кавдански върна домакините в мача, само че единствено две по-късно се разписа Питър Макрилос. Крайния резултат оформи Тони Тасев с втория си гол в мача от дузпа.

С триумфа Славия събра 26 точки и се изравни с втория ЦСКА. Царско село остава на дъното с 10 точки.