Славия (Прага) и Лестър не успяха да си отбележат гол

...

Славия не се даде на третия в Премиър лийг, Лестър ще трябва да се потруди повече

Славия (Прага) и Лестър не съумяха да си отбележат гол и оставиха развръзката в конфликта си от 1/16-финалите на Лига Европа напълно за реванша след седмица.

Брендън Роджърс бе направил единствено една смяна спрямо мача с Ливърпул, в който " лисиците " завоюваха с 3:1. Люк Томас размени Рикардо Перейра. 20-годишният Давид Зима стартира в центъра на отбраната на Славия за сметка на Симон Дели. Александер Ба, който бе притеглен през януари, дебютира за тима в Лига Европа.

Лестър имаше известно преимущество през първата част, само че и контрите на Славия изглеждаха рискови. Ба имаше доста добра опция в 21-вата минута, само че от близко стреля с глава настрана от задачата. Удар на Харви Барнс пък бе избавен от стража на домакините.

След почивката Славия Прага бе по-активен и сътвори по-добрите офанзиви, само че и не толкоз чисти положения. В последна сметка всичко ще се реши на реванша, който е след седмица на " Кинг Пауър Стейдиъм ".

Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 18 февруари  Славия Прага 0:0краен резулат  Лестър Сити