Славия постигна победа в първата си приятелска среща по време

...

Славия победи Хебър с 3:1 в първата контрола

Славия реализира победа в първата си другарска среща по време на зимната пауза.
На стадион " Бенковски " славистите се постановиха с 3:1 като посетители против втородивизионния Хебър.

На 15 януари воденият от треньора Златомир Загорчич състав ще замине на лагер в Турция, където ще бъдат изиграни още шест контролни мача.

Жуниор Мапуку откри резултата още в първата минута, вкарвайки на празна врата след подаване на Кристиян Добрев.

В осмата минута Тони Тасев пропусна дузпа и не можа да удвои задатъка в интерес на " белите ", откакто Добрев беше фаулиран в наказателното поле на домакините.
След тъкмо четвърт час игра Кристиян Добрев беше сменен наложително от юношата Роберто Райчев.
В 28-ата минута на мача Тасев се реваншира за неточността си от бялата точка и осъществя второто попадение във вратата на домакините след груба неточност на отбраната.

Три минути по-късно Тодор Чаворски означи почетния гол за Хебър.

През втората част на дуела Златомир Загорчич тества в игра напълно пробен състав, в който личаха имената на няколко от юношите на клуба. Новите попълнения Христо Попадийн и Йон Бакеро бяха в титулярния състав, до момента в който Александър Иванов се появи на терена от аварийна пейка след почивката.
В 58-ата минута Октай Хамдиев от Хебър пропусна дузпа, стреляйки в гредата.

Три минути преди края на дуела юношите Наско Кехайов и Кристиян Стоянов направиха добра композиция и Александър Иванов фиксира крайния резултат 3:1 за Славия.
Източник: tribune.bg