Славия постигна първия си успех по време на подготвителния лагер

...

Първи успех за „белите“ в Турция

Славия реализира първия си триумф по време на подготвителния лагер в Анталия.

„Белите“ се постановиха с 3:2 над словенския Мура в контрола, като попаденията бяха осъществени в първата половина на първото полувреме.

Новото попъленине Йон Бакеро асистира за Радослав Кирилов, който откри резултата с шут от наказателното поле след единствено три минути игра.
Шест минути по-късно словенците изравниха след удар с глава на Кай Ципот.
В 12-ата минута на мача капитанът Кирилов чудесно изведе Бакеро, който от напълно близо върна задатъка за славистите.
След тъкмо четвърт час игра Томир Хорват се разписа за 2:2 след неправилност в защитата, а в 19-ата минута Кристиян Добрев беше фаулиран в наказателното поле и Иван Минчев означи отсъдената дузпа за крайното 3:2.
След почивката първенецът на Словения получи два червени картона поради груби нарушавания против Кемело Нгуена.

Последната инспекция на Славия в Турция е на 3 февруари с Войводина (Нови Сад).

стартов състав на Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Георги Вълчев, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Мартин Атанасов, Кемело Нгуена, Иван Минчев, Кристиян Добрев, Радослав Кирилов, Йон Бакеро
Източник: novinata.bg