Славия постигна четвъртата си поредна победа в шампионата през пролетта

...

Славия записа четвърта поредна победа в шампионата

Славия реализира четвъртата си поредна победа в шампионата напролет на 2020 година. В дуел от 24-ия кръг, който се игра на наводнен терен, славистите завоюваха борбата и се постановиха с 2:1 вкъщи над Ботев (Пловдив), гарантирайки си място в първата шестица в елита.

В 50-ата минута Емил Виячки се разписа с глава след чудесно центриране от ъглов удар на Емил Стоев. В 61-ата минута Ботев изравни посредством Антонио Вутов, който вкара от близко след центриране на Димитър Тонев.

Точно 12 минути преди приключване на постоянното време Стоев асистира на появилия се от скамейката Радослав Кирилов и той осъществя за 2:1 във вратата на Янко Георгиев.

След този триумф Славия има актив от 42 точки на петото място във краткотрайното класиране. Воденият от старши треньора Златомир Загрорчич има шест победи и едно тъждество в последните си седем турнирни срещи. /tribune.bg
Източник: dnesplus.bg