Славия победи с 4:2 Спартак (Плевен) в среща от 12-ия

...

Славия с обрат срещу Спартак у дома

Славия победи с 4:2 Спартак (Плевен) в среща от 12-ия кръг на Елитната група до 17 години. Гостите започнах по-добре срещата и в 15-ата минута поведоха след тъкмо изпълнена дузпа на Петър Стефанов. Отговорът на “белите ” не закъсня и в 21-ата минута те изравниха, откакто Кристиян Балов се разписа също от единадесет метров углавен удар. Минута преди края на полувремето се стигна до нова дузпа за Славия и Балов направи резултата 2:1

През втората част Слави Зарков повиши резултата на 3:1 след прекрасен пробив по десния фланг. Двадесет минути преди края Спартак остана с човек по-малко на терена, откакто Алекс Чакъров получи втори жълт картон. В 78-ата минута Петър Стефанов понижи резултата на 3:2 с гол от директен свободен удар, само че две минути по-късно Кристиян Балов оформи своя хеттрик и крайния резултат в мача - 4:2.