Славия победи с 3:1 у дома третодивизионния Балкан Ботевград в

...

Славия с убедителен успех над Балкан в последната си контрола

Славия победи с 3:1 вкъщи третодивизионния Балкан Ботевград в последната си другарска среща по време на зимната подготовка.

Тони Тасев с точно осъществяване на фаул в седмата минута даде задатък за " белите " на терена с изкуствено покритие " Стоян Коцев ", само че Емил Колев с глава изравни след 20 минути игра.

Влезлият като запаса през втората част Роберто Илиев се разписа за 2:1 в 61-ата минута, а новото попълнение Натан Гасама оформи крайния резултат с дебютното си попадение с екипа на столичани.

До възобновяване на мачовете в Първа лига тимът на Славия ще се приготвя в София. Първият съперник на " белите " за 2023 година е Пирин, а дуелът сред двата тима е на 13 февруари на стадион " Александър Шаламанов ".

Състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Велко Йеленкович, Людовик Соарес, Чунг Нгуен-до, Кристиян Стоянов, Дарко Тасевски, Кристиан Добрев, Тони Тасев, Ахмед Ахмедов (като запаси влязоха Георги Петков, Николай Кръстев, Георги Вълчев, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Христо Попадийн, Валентин Петров, Емил Стоев, Роберто Илиев, Борис Димитров, Владимир Николов)