Славия победи с 2:1 като гост Локомотив София в двубой

...

Славия спечели столичното дерби с Локомотив София след обрат

Славия победи с 2:1 като посетител Локомотив София в дуел от 24-ия кръг в Първа лига. " Белите " изоставаха с 0:1 на почивката, само че доближиха до поврат след две попадения на Владимир Николов.

Домакините изненадващо поведоха в резултата с първия си удар към вратата, защитавана от Светослав Вуцов. В 24-ата минута Селсо Рапосо преодоля Тони Тасев и пусна за Антони Иванов, който от наказателното поле с компактен удар откри головата сметка в дуела.

Две минути след почивката " белите " възвърнаха равенството. Тони Тасев центрира от ъглов удар и Владимир Николов с глава се разписа във вратата на Локомотив.

В 63-ата минута Тасев напредна отляво и центрира в наказателното поле. Топката доближи до Ертан Томбак, само че Любенов отби шута му. Кълбото попадна на крайници на Владимир Николов, който осъществя втория си гол в дуела.

Домакините не съумяха да наложат напън в последните минути и " белите " умерено доближиха до триумфа след две следващи равенства. Локомотив София няма триумф пред лична аудитория в осем поредни срещи.

Славия остава на 10-ата позиция в класирането с актив от 29 пункта. Възпитаниците на Златомир Загорчич се намират тъкмо над " железничарите ", които имат 4 точки по-малко.