Славия победи Етър с минималното 1:0 в мач от 16-ия

...

Славия спечели домакинството си на Етър с гол от дузпа на Тони Тасев

Славия победи Етър с минималното 1:0 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Тони Тасев означи победния гол от дузпа.

Единственият прецизен удар през първото полувреме докара до гол. Георги Александров задържа Виктор Генев в битка за по-добра позиция в наказателното поле след осъществяване на корнер. След намесата на ВАР столичани получиха дузпа, маркирана от Тони Тасев.

Галин Иванов можеше да удвои задатъка на " белите ", само че стреля в напречната греда.

След почивката възпитаниците на Златомир Загорчич се пробваха да създадат триумфа си по-изразителен, само че Мартин Величков избави шутове на Ертан Томбак, Галин Иванов, резервата Иван Минчев и Емил Стоев.

Славия се изкачи до 13-ата позиция в класирането с актив от 14 пункта. Етър остава на последното 16-о място с 8 точки.