Славия победи Етър с 3:1 във Велико Търново и се

...

Две спорни дузпи пратиха "Славия" на 1/2-финал за Купата на България

" Славия " победи " Етър " с 3:1 във Велико Търново и се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на България.

Столичани получиха две противоречиви дузпи, с които стигнаха до поврат, откакто позволиха ранно закъснение на стадион " Ивайло ".

Домакините поведоха с първата си офанзива още в 27-ата секунда. Димо Атанасов беше изведен от ляво и пусна пас към Румен Руменов, който от десетина метра преодоля Антонис Стериакис.

В 12-ата минута " белите " получиха първа съмнителна дузпа, когато топката докосна ръката на Яни Пехливанов в наказателното поле. Иван Минчев стреля тъкмо от бялата точка за 1:1.

Двубоят продължи без особени положения пред двете порти, а в 78-ата минута основният съдия Петър Костадинов отсъди втора противоречива дузпа за " Славия " след рухване на Ивайло Димитров в наказателното поле след прикосновение с вратаря Христо Иванов.

Потърпевшият извърши тъкмо от бялата точка, а в самия край, когато играчите на " Етър " се бяха хвърлили в офанзива, той приключи и контра на софиянци за крайното 3:1.

Така " Славия " е вторият полуфиналист в шампионата, откакто през вчерашния ден защитаващият трофея си " Ботев " Пловдив доближи до топ 4 след триумф с 5:0 над втородивизионния " Литекс ".
Източник: btvnovinite.bg