Славия победи Черно море с 1:0 в мач от 17-ия

...

Един точен удар стигна на Славия за трите точки срещу безидеен Черно море

Славия победи Черно море с 1:0 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Двата тима си разделиха по едно полувреме, като през първата част Славия бе по-добрият отбор на тима и стигнаха до гол в 13-ата минута. Голмайстор за " белите " бе Ахмед Ахмедов. " Моряците " преобладаваха през второто полувреме, само че не сътвориха съвсем нищо рисково пред вратата на Вуцов.

Двубоят стартира с награждаване на основния арбитър Станислав Тодоров, който управлява мач номер 300 в българското състезание. Той получи плакет и топка, подписана от всички футболисти.

Първа по-опасна обстановка пред вратата на Славия пристигна в 7-ата минута. Алекс Фернандес бе изведен по фланга, той проби в наказателното поле и потърси Мезир Сула към бялата точка за осъществяване на дузпи. Там Светослав Вуцов прочете ситуациата и излезе, с цел да улови топката преди тя да е попаднала в Сула.

В 10-ата минута пък пристигна първият отличен късмет за Славия да означи. Людовик Соарес центрира към наказателното поле на Черно море, а там Ахмед Ахмедов стреля с глава, топката обаче срещна гредата и не влезе във вратата защитавана от Георги Георгиев.

Славия сътвори страхотна офанзива в 13-ата минута, когато Христо Попадийн откри Дарко Тасевски, който се включи по крилото. Той пък пусна пас към Ахмед Ахмедов, който бе изтърван от отбраната на Черно море. Футболистът на столичани стреля, а Георги Георгиев съумя да се намеси, само че не задоволително безапелационно, с цел да извади топката и тя попадна в мрежата му.

Домакините натиснаха и бяха покрай втория гол единствено две минути по-късно, когато Галин Иванов опита шанса си и стреля, ударът му обаче не попадна във вратата на гостите.

В 25-ата минута още веднъж столичани бяха покрай гола. Дарко Тасевски бе самичък в наказателното поле на Черно море. Христо Попадийн и Ахмед Ахмедов комбинираха ужасно, а вторият откри Тасевски, който стреля разочароващо над напречната греда.

Живко Атанасов пресече пас на центъра в 31-ата минута, с цел да спре офанзива на Славия. Футболистът на " моряците " обаче го направи с помощ на ръката си, а той към този момент имаше жълт картон. Съдията реши, че Атанасов е работил без предумисъл и не видя причина да дава втори жълт картон.

Тасевски откри Ахмед Ахмедов с извеждащо подаване в наказателното поле през 35-ата минута, там обаче стражът на Черно море - Георги Георгиев, излезе и стигна до топката първи, с цел да я избие. Отновов Дарко Тасевски смъкна майсторски висока топка към Галин Иванов в 41-ата минута. Вторият си пое топката и се опита да се освободи за изстрел, само че Стефан Велев съумя да се намеси добре и почисти.

Черно море провежда добра офанзива, която приключи с центриране. То обаче се оказа доста подло, защото рикошира в крайници на футболист в бяло и Вуцов трябваше да се намесва. " Моряците " сътвориха най-хубавото си състояние в 44-ата минута на първото полувреме. Матеус Клементе изпрати ужасно центриране към наказателното поле, а там Матиас Курьор се освободи от бранителите на домакините и опита акробатичен удар, само че не уцели вратата. Това бе най-хубавият късмет за " моряците " през първото полувреме!

Второто полувреме стартира с напън на гостите. В игра се появи Закария Беншаа, който още в първите секунди на втората част получи добра топка, изместил се по фланга. Той пусна пас към центъра, само че там бранител на " белите " почисти топката. Черно море заплаши домакините и в 55-ата минута, когато извършиха два следващи корнера. Удар към вратата на Вуцов обаче не последва и от двата. В 59-ата минута пък Мартин Дичев се включи в офанзивата на Черно море. Той опита да откри съотборник в наказателното поле на Славия с остро подаване, само че там Светослав Вуцов внимаваше и излезе да улови топката.

Славия сътвори първата си рискова офанзива през втората част чак в 69-ата минута, когато Галин Иванов изведе Ахмед Ахмедов с пас сред бранителите на Черно море. Ахмедов въпреки всичко стигна до топката и стреля, само че около вратата.

В 74-ата минута Закария Беншаа още веднъж се включи доста добре по крилото. Той си завоюва пространство и потърси Васил Панайотов, който бе на границата на наказателното. Пасът на Беншаа обаче не бе добър и до топката стигна футболист на домакините. В 77-ата минута пък Исмаил Иса съумя да открадне топката от Константин Чешмеджиев в наказателното поле на Славия и опита пас, само че той бе блокиран от бранител на " белите ".

Чак през 85-ата минута пристигна може би най-хубавото състояние за Черно море. Васил Панайотов си опита шанса с изстрел отвън наказателното поле, само че топката мина над напречната греда. Вуцов още веднъж не трябваше да се намесва.

FT СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Ахмед Ахмедов 13'

Съставите на двата тима:

СЛАВИЯ : 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 55. Чешмеджиев, 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 93. Кемело Нгуена, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов

Старши треньор Мартин Кушев

ЧЕРНО МОРЕ : 22. Георги Георгиев, 77. Стефан Велев, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 7. Матеус Клементе, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 19. Матиас Курьор