Славия победи Балкан Ботевград с 6:1 в първа контрола от

...

Страхотен старт за Славия в контролите

Славия победи Балкан Ботевград с 6:1 в първа контрола от зимната подготовка.

Сред титулярите започнаха Арнел Кадрич и Николай Христов, които карат експериментален интервал в състава на Златомир Загорчич. Христов даже съумя да вкара едно от попаденията

Първи минути с бялата фланелка записа и племенникът на Кларънс Зеедорф - Куентин, който бе притеглен в средата на октомври, само че по този начин и не влезе в игра до края на 2023 г.

Головото шоу стартира още в 8-та минута след гол на Денислав Александров, а четири минути по-късно Христов също се разписа.

В 20-та минута Виктор Генев заби трети гол, след добре отиграна обстановка при осъществяване на ъглов удар.

След почивката паднаха нови 3 гола.

Гостите върнаха 1 гол посредством Дейвид Йорданов, само че Ерол Дост с красиво воле върна трите гола задатък.

В заключителните минути попадения вкараха Мартин Сораков и Тони Тасев, с цел да фиксират крайния резултат.

Така Славия стартира подготовката с рзгромна победа, която да увеличи самочувствието в тима.

Срещата стартира доста мощно за домакините и още в 8-а минута Денислав Александров откри резултата, като на празна врата прати топката в мрежта, след пас от Сибири Кейта.

Пет минути по-късно резултатът бе подсилен. Точен бе Николай Христов, който е на проби в състава на " белите ".

В 20-та минута адна и трети гол. Славия разигра на късо ъглов удар,а  след това Александров центрира в наказателното поле. Там Виктор Генев се освободи на втора греда и с глава засече за 3:0.

Втората част стартира с безусловно разнообразни стартови 11. И двамата треньори дадоха късмет на футболистите от аварийна си пейка.

Славия продължи да диктува събитията и през втората част. Футболистите на Загорчич владееха повече топката, само че до 60-та минута не се стигна до нови голове.

В 68-а минута Балкан върна еднин гол, посредством Дейвид Йорданов. Футболистът на гостите се възползва от неточност на вратаря Николай Кръстев.

Девет минути по-късно задатъкът на Славия още веднъж набъбна до три гола. Ерол Дост записа името си измежду голмайсторите с прекрасен удар от воле отвън наказателното поле.

Десет минути преди края падна и пети гол за домакините. Мартин Сораков се възползва от прекрасен пас на Тони Тасев, който се бе присъединил по десния фланг.

В последната минута и Тони Тасев означи гол, а асистенцията отиде на името на Емил Стоев.

FT Славия - Балкан 6:1

1:0 Денислав Александров 8'

2:0 Николай Христов 12'

3:0 Виктор Генев 20'

3:1 Дейвид Йорданов 68'

4:1 Ерол Дост 77'

5:1 Мартин Сораков 80'

6:1 Тони Тасев 89'

Състави:

Славия: 21. Вуцов, 18. Кадрич, 4. Генев, 6. Георгиев, 22. Зеедорф, 19. Нгуен До, 71. Стоянов, 73. Минчев (К), 93. Кейта, 23. Александров, 55. Христов

Резерви: 12. Кръстев, 1. Петков, 3. Томбак, 8. Стоев, 37. Керчев, 14. Райчев, 88. Тасев, 9. Сораков, 15. Робакидзе, 27. Мартинов, 20. Панчев

Балкан: 98. Велчев, 13. Войнов, 5. Алексиев, 20. Георгиев, 3. Ангелов, 6. Йорданов, 14. Ганчев, 8. Колев (К), 10. Миков, 15. Бонев, 19. Петков

Резерви: 1. Николаев, 12. Николов, 9. Атанасов, 2. Витомиров, 16. Иванов, 30. Георгиев, Бабаджанов