Славия не успя да влезе в групата за пето-осмо място

...
Славия не успя да влезе в групата за пето-осмо място
Коментари Харесай

Славия иска национал на Панама

Славия не съумя да влезе в групата за пето-осмо място и да се бори за присъединяване на бараж за Лигата на конференциите, само че си обезпечи успокоение в тази за оцеляване. Това дава опция на белите да стартират овреме работа по селекцията за идващия сезон. Ръководството и спортно-техническият щаб на белите са окуражени следващата година да поправят пропуща и да се борят за евроквота.

За задачата се чака да бъдат привлечени няколко задгранични попълнения. На белите е бил препоръчан национал на Панама, написа " Тема Спорт ". Става въпрос за 23-годишния централен бранител Едгардо Фариня. Високият 195 см защитник постоянно си е партнирал в селекцията на родината си с Хосе Кордоба от Левски.
 БФС разгласи програмата за първия кръг на плейофите в Първа лига
БФС разгласи програмата за първия кръг на плейофите в Първа лига

Вижте детайлности

Фариня е благосъстоятелност на съветския първокласен Химки, само че съгласно осведомени ще напусне това лято като свободен сътрудник. Само освен това изискване бранителят би пристигнал в " Овча купел ". Той е в проектите за лятна селекция и на испанския втородивизионен Овиедо.

Тепърва се чака развиване към бъдещето на панамския национал и дали то ще е обвързвано със Славия. Тази зима белите към този момент взеха защитник от Русия. 20-годишнят Артьом Варганов от Нижни Новгород обаче към момента не може да бъде организиран с работна виза за България. Почти несъмнено през лятото може да се стигне до произлязъл трансфер на бранителя Мартин Георгиев, който прави мощен сезон след завръщането си от академията на Барселона и е обект на сериозен мениджърски интерес. Друг от сърцето на защитата Виктор Генев пък е с контракт до юни и през есента ще навърши 37 години. Затова и от Славия са се насочили към укрепване на защитата.

Днес пък би трябвало да стане ясно какво е положението на двамата контузени в лагера на белите. Капитанът Иван Минчев и централният защитник Венци Керчев бяха сменени наложително против Локомотив Пловдив.

Славия открива плейофите в петък, когато приема Хебър Пазарджик от 17:30 часа.
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР