Славия и Ботев Враца направиха зрелищно 2:2 в първи мач

...

"Славия" и "Ботев" Враца не се победиха в зрелищен мач

" Славия " и " Ботев " Враца направиха зрелищно 2:2 в първи мач от шестия кръг на родното футболно състезание, игран в " Овча купел ".

Срещата стартира с по-активни дейности на гостите, пред които се откри голова опция още в началните минути, Доминик Янков обаче не осъществя. Малко по-късно основният арбитър отхвърли претенциите на " белите " за дузпа, преди в 12' " Ботев " да удари греда след шут на Валери Домовчийски. Впоследствие " Славия " пое самодейност и поведе в 38' посредством Цветелин Чунчуков.

Тимът на Златомир Загорчич стартира добре и второто полувреме, като в 59' Гоерги Йомов повиши на 2:0. Домакините обаче се отпуснаха и " Ботев " понижи изоставането си единствено шест минути по-късно, когато се разписа Янков.

Близо четвърт час преди края северозападният отбор изравни, откакто прецизен бе влезлият като запаса Мирослав Будинов.

С равенството двата отбора се изкачиха с по една позиция. Отборът на " Славия " към този момент е седми, а " Ботев " заема 11-ото място. В идващия кръг столичани гостуват на първенеца " Лудогорец ", а врачани одобряват " Етър ".

" Славия ": Г. Георгиев, Попадийн, Виячки, Гамаков, Велковски, Йомов, Дюлгеров, Узунов, Шоколаров, Г. Иванов, Чунчуков

" Ботев " Враца: Костов, Васев, Попов, Домовчийски, Керчев, Вълчев, Рибейро, Генов, Янков, Ил. Миланов, Златински

Източник: btvnovinite.bg