Славиша Стоянович се завърна начело на Левски с победа! Сините

...

Левски обезличи Локомотив в студа насред София

Славиша Стоянович се завърна отпред на Левски с победа! " Сините " изиграха стабилен мач и победиха с 1:0 Локомотив (Пловдив) на " Герена ". Двубоят бе отсрочен от 12-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол вкара Найджъл Робърта от дузпа в 36-ата минута.

Столичани изцяло обезличиха високолетящия си противник и съвсем не позволиха рискове пред вратата на Николай Михайлов. В същото време в нападателен проект сториха задоволително, с цел да стигнат до триумфа.

Така Левски събра 14 точки и излезе на 10-о място във краткотрайното класиране. " Смърфовете " са втори с 27 пункта.

Стоянович заложи на нова сграда с трима централни бранители. Това ненапълно обърка " смърфовете " и цялото първо полувреме принадлежеше на " сините ".

В 11-ата минута Здравко Димитров със ужасно центриране откри Живко Атанасов на далечната греда, само че бранителят стреля в навън. Главният рефер отсъди нарушаване в офанзива в тази обстановка и в случай че се беше стигнало до гол, то той щеше да бъде анулиран.

Левски продължи да бъде по-активният тим и в 16-ата минута стигна до попадение, което беше анулирано. Димитров центрира в наказателното поле отляво, Насиру Мохамед смъкна топката за Найджъл Робърта, който шутира, а след неумела интервенция на Мартин Луков топката влезе във вратата. Голът обаче бе анулиран за игра с ръка на ганайското крило на домакините. При тази обстановка Милош Петрович се контузи и бе сменен от Кристиан Гомис.

В 24-ата минута мощен удар на дебютанта Патрик-Габриел Галчев срещна тялото на състезател на гостите. Малко по-късно " смърфовете " погледнаха малко по-смело към вратата на Левски. Парвиз Умарбаев получи пред наказателното поле и опита удар. След рикошет Николай Михайлов улови.

В 36-ата минута Левски поведе. Момчил Цветанов сбърка с подаване обратно. Топката стигна до Мохамед, който преодоля Диниш Алмейда и нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Петър Витанов. Валентин Железов уточни бялата точка. Зад топката застана Найджъл Робърта, който с решителен удар вкара първия си гол през този сезон.

Втората част стартира с по-активни дейности на гостите. В 57-ата минута Цветанов центрира отляво, само че Георги Минчев стреля едва с глава.

Две минути по-късно " сините " можеше да стигнат до втори гол. Гомис сбърка при изнасянето на топката. Юруков опита да изведе Робърта. Лукас Масоеро опита да почисти кълбото, което рикошира в нидерландския нападател и мина рисково около вратата.

В 69-ата минута Локомотив можеше да изравни. Умарбаев центрира остро в наказателното поле от директен свободен удар. Гомис се извиси над всички, само че стреля рисково на сантиметри от гредата.

До края на срещата Левски задържа задатъка си и стигна до първа победа от пет срещи в шампионата насам.

Източник: fakti.bg