Пазете се! 4 дни ще ни тресе магнитна буря
Слънцето продължава своя деен цикъл, което ще провокира нова вълна от геомагнитни съмнения. RBC-Ukraine, базирайки се на Space Weather Prediction Center (SWPC), разгласява подробна прогноза за магнитните стихии за интервала 15-18 май.
Според последните данни от наблюденията, слънчевата интензивност ще остане висока, което ще докара до нескончаем интервал на геомагнитни разстройства:
15 май. Начало на бурята.
Интензивността ще доближи равнище 5 (червено ниво). Това основава съществено натоварване върху кръвоносните съдове още сутринта. Съществува висока възможност от мигренозни пристъпи и обща прочувствена неустойчивост.
16 май. Задържащ се пик.
Активността остава сериозна на равнище 5. Организмът, към този момент изтощен от предходния ден, може да реагира с внезапни промени в кръвното налягане и нарушавания на съня.
17 май. Максимална активност.
Въпреки че показателят леко се стабилизира, бурята остава на равнище 5. Това е „ ден на насъбраната отмалялост “, когато сензитивните към времето хора могат да изпитат мощни болки в тялото и незаинтересованост.
18 май. Постепенно намаляване.
Нивото на разстройства ще спадне до равнище 4. Това към момента е равнище на „ жълта паника “. Магнитосферата ще стартира да се успокоява, само че рискът от главоболие и отмалялост ще се резервира до вечерта.
Според последните данни от наблюденията, слънчевата интензивност ще остане висока, което ще докара до нескончаем интервал на геомагнитни разстройства:
15 май. Начало на бурята.
Интензивността ще доближи равнище 5 (червено ниво). Това основава съществено натоварване върху кръвоносните съдове още сутринта. Съществува висока възможност от мигренозни пристъпи и обща прочувствена неустойчивост.
16 май. Задържащ се пик.
Активността остава сериозна на равнище 5. Организмът, към този момент изтощен от предходния ден, може да реагира с внезапни промени в кръвното налягане и нарушавания на съня.
17 май. Максимална активност.
Въпреки че показателят леко се стабилизира, бурята остава на равнище 5. Това е „ ден на насъбраната отмалялост “, когато сензитивните към времето хора могат да изпитат мощни болки в тялото и незаинтересованост.
18 май. Постепенно намаляване.
Нивото на разстройства ще спадне до равнище 4. Това към момента е равнище на „ жълта паника “. Магнитосферата ще стартира да се успокоява, само че рискът от главоболие и отмалялост ще се резервира до вечерта.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




