Скромният тим на Леганес продължава да впечатлява из испанските терени

...

Леганес се изравни с Реал Мадрид

Скромният отбор на Леганес продължава да впечатлява из испанските терени след домакинска победа с 1:0 над амбициозния Атлетик Билбао в среща от деветия кръг на Ла Лига. Клаудио Бовю вкара единствения гол в 54-ата минута. С триумфа “лос пепинерос” се изравниха по точки с първенеца Реал Мадрид, който по-късно приема Ейбар. Любопитното е, че момчетата на Асиер Гаритано имат едвам три позволени гола от началото на сезона.

Домакините бяха по-дейни през първото полувреме. Техният вратар Иван Куеяр докосваше топката единствено с цел да извършва аутове. На отсрещната врата Кепа Арисабалага отрази две рискови положения. Най-сериозната обстановка беше в 25-ата минута, когато стражът на “лъвовете” парира шут на Габриел.
Full time at Butarque. Another clean sheet, another win. Leganes 1-0 Athletic. Lega flying. @tsf_podcast pic.twitter.com/LZqhFc7XPB
— Sid Lowe (@sidlowe) October 22, 2017

В 48-ата минута Пичу Куяер направи грандиозно избавяне с една ръка, когато изглеждаше, че Иняки Уилиямс ще означи. След прелестната си интервенция стражът на “лос пепинерос” направи неточност, при която Микел Сан Хосе нацели греда. В 54-ата Клаудио Бовю вкара страховит гол за Лега. Домакините направиха контраофанзива, Бовю се разноски сред бранителите и прати топката доста покрай сглобката - 1:0. В 74-ата Ариц Адурис изиска дузпа и останаха съществени подозрения. Две минути по-късно Кепа избави с крайник при удар на Нордин Амрабат.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 9 кръг, неделя 22 октомври  Леганес 1:0краен резулат  Атлетик Билбао