Скромният белгийски тим Юнион Сен Жилоа поднесе сериозна изненада в

...

Сен Жилоа поднесе голямата изненада в Лига на конференциите

Скромният белгийски отбор Юнион Сен Жилоа сервира сериозна изненада в Лига на конференциите. Футболистите на старши треньора Александър Блесин изхвърлиха от шампионата немския Айнтрахт Франкфурт.

Сен Жилоа се наложи с 2:1 като посетител и след 2:2 в първия плейоф, с общ резултат 4:3 откри място в осминафиналната фаза на шампионата.

Фарес Шаиби осъществя попадение за домакините след четвърт час игра, само че то бе анулирано поради засада. Футболистите на Айнтрахт продължиха да бъдат по-активния отбор на терена, само че това не им оказа помощ да осъществят и първата част приключи без голове.

Веднага след подновяването на играта, гостите от Белгия нанесоха своя удар. Камерън Пуертас Кастро осъществя красиво попадение след асистенция на Амура.

Домакините бяха доста покрай равнене на резултата в 77-ата минута, когато Нкунку стреля рисково с глава, само че вратарят на гостите сподели класа и мазета.

Само три минути след положителния късмет за Айнтрахт, Сен Билоа вкара втори гол и наклони доста съществено везните в своя изгода. Денис Айенса направи 2:0 в интерес на Сен Жилоа след доста добра контраофанзива.

Айнтрахт въпреки всичко съумя да върне едно попадение посредством Дина Ебимбе, само че то се оказа извънредно незадоволително за освен това от почетна загуба и отпадане от европейските клубни шампионати.