Ситуацията в Торецкото направление на фронта е изключително тежка и

...
Ситуацията в Торецкото направление на фронта е изключително тежка и
Коментари Харесай

Украинската армия е под сериозна заплаха: руснаците напредват бързо, решава се съдбата на Донбас

Ситуацията в Торецкото направление на фронта е извънредно тежка и съветската войска напредва извънредно бързо. В Часов Яр се взема решение ориста на четири града. Това предизвестява военният специалист и някогашен пълководец на батальона „ Айдар “ Евгений Дикий, съобщи Radio NV.

 

Според него съветските окупатори напредват в посока Торецк (намиращ се южно от Часов Яр) с 2 километра дневно, което е необикновена обстановка. Обикновено те напредват с десетки метри дневно.

 

Ясно е, че нещо не е наред, предизвести Дикий. Според него е допустимо ЗСУ да са позволили неточност при ротацията на две бригади. Най-голямата опасност в Торецкото направление е за Часов Яр.

 

Всъщност в Часов Яр ще се реши ориста на цяла огромна агломерация от четири огромни града - Константиновка, Дружковка, Славянск и Краматорск, уточни украинският боен, с което на процедура се взема решение и ориста на Донецка област в Донбас.

 

Донбас сплотява две области – Донецка и Луганска, като съветската войска е окупирала огромна част от тях. Владимир Путин даже анексира тези територии и ги разгласи за „ постоянно съветски “. Макар че стартира несполучлива атака в Харковска област, съветската войска бележи най-големи триумфи през последните месеци точно в югоизточната част на Украйна.

 

Смята се, че точно за Часов Яр сега се водят най-тежките и значими боеве на фронта.

 

Представител на Въоръжените сили на Украйна сподели пред AP в четвъртък, че украинските сили са се изтеглили от квартал в покрайнините на Часов Яр, стратегически значим град в украинската Донецка област, трансфорат в отломки при продължаващата към този момент месец съветска офанзива. Военните анализатори споделят, че рухването на Часов Яр може сериозно да заплаши украинските направления за доставки и да изложи на заплаха околните градове, доближавайки Русия до декларираната от нея цел да превземе цялата Донецка област.

 

Източник Факти

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР