Ситуацията в Източна Украйна се е променила рязко през последните

...
Ситуацията в Източна Украйна се е променила рязко през последните
Коментари Харесай

The Economist: Русия напредва бързо в Източна Украйна, но украинските сили задържат фронта

Ситуацията в Източна Украйна се е трансформирала внезапно през последните месеци, защото съветските сили са напреднали доста и редовно унищожават гражданската инфраструктура, оповестява, представен от украинската организация.

Според украинския майор Вячеслав Шутенко, град Константиновка не е под непосредствена опасност от завладяване. Въпреки това, бавното, само че непрекъснато нахлуване на съветските сили слага и прилежащия град Дружковка под все по-интензивен обстрел. Част от главния път към Изюм също е станал уязвим от офанзиви с дронове, което е наложило пренасочването на трафика към обходни направления.

Въпреки постигнатите триумфи, The Economist отбелязва, че съгласно специалистите съветската войска е изправена пред дълготрайно неизбежно проваляне. Разузнавателните дейности на съветската войска през август откриха уязвим сектор в отбранителната линия на Украйна покрай Добропиля. Това разрешило на съветските сили да пробият фронта и за броени дни да напреднат с над 13 километра.

Според разбора, в случай че този пробив беше консолидиран, Русия би могла да опита обграждане на Покровск. Вместо това обаче украинските сили съумели да спрат офанзивата и да обкръжат напредналите съветски елементи. Подполковник Арсен " Лемко " Димитрик от Националната армия на Украйна (бригада " Азов " ) твърди, че съветската войска е изгубила към 10 000 бойци в тази борба от август насам. The Economist прецизира, че тези данни не могат да бъдат напълно доказани.

Украинските сили не са оповестили своите загуби, като показват единствено, че те са доста по-малки от съветските. Военните акцентират, че тази интервенция е образец за сполучливата съгласуваност сред десетките украински подразделения - нещо, което в предишното постоянно е липсвало и е водело до загуби. По думите на Лемко, единствено през последната седмица съветските сили са изгубили 50 танка и бронирани машини. Той показва, че броят на руснаците в обкръжената зона е понижен от няколкостотин преди месец до под 100 през днешния ден.

" Те са обкръжени и надали ще устоят още дълго ", споделя той.

Медията отбелязва, че до момента в който на бойното поле се водят яростни сражения, на дипломатическия фронт се следят раздвижвания.. Двамата са се договорили за среща в Будапеща в границите на идващите седмици.

По-рано украинският президент Володимир Зеленски съобщи, че " Путин не печели войната, а Украйна не я губи ". Той акцентира, че съветската войска сега е в слаба позиция и прикани Тръмп да окаже по-силен напън върху Путин, в сравнение с върху Хамас, с аргумента, че съветският водач е " по-опасен " и войната в Украйна е " по-мащабна ".

Бившият немски канцлер Олаф Шолц също разяснява войната в Украйна, като съобщи, че тя е резултат от дълготрайното й обмисляне от страна на Кремъл, а не непринудено решение. Според Шолц войната няма опрощение от позиция на сигурността и съставлява чиста демонстрация на империалистическа политика от страна на Русия.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР