Сирийските спасители в операция по издирване на граждани, затрупани под

...
Сирийските спасители в операция по издирване на граждани, затрупани под
Коментари Харесай

Спасителите в Алепо са извадили над 90 души изпод развалините

Сирийските спасители в интервенция по търсене на жители, затрупани под руините на срутени здания в град Алепо, откриха 92 души за един ден, съобщи заместник-губернаторът Кумит Аси ал Шейх, представен от телевизия “Ал Икхбария ”, съобщи ТАСС.

Всички те се нуждаят от здравна помощ, споделя той. Сред избавените са деца и дами.

“В края на деня броят на починалите в Алепо набъбна от 266 на 364 души, а на ранените – от 602 на 702 души ”, прецизира Ал Шейх. „ Тъй като доста поданици на града, изключително в остарялата му част, останаха без дом вследствие на бедствието, за тях незабавно бяха открити 126 центъра за краткотрайно настаняване ”.

По-рано Духовното ръководство на сирийските мюсюлмани реши да даде пространства в джамиите на жители, чиито къщи са се срутили или са в окаяно положение. Освен това джамиите са организирали събирането на дарения за потърпевшите, както и на храна и топли облекла. Семействата, останали без дом, са настанени в палаткови лагери, построени в градските паркове.

В Алепо, икономическата столица на Сирия (на 360 км от Дамаск), повече от 3000 къщи са развалени след бедствието, а една пета от популацията е останало без дом, твърди телевизия “Aл Маядийн ”. Към 2018 година в града живееха 1,8 милиона души, написа Българска телеграфна агенция.
Източник: bg-voice.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР