Сирийски гражданин, със статут на временно пребиваващ в Република България

...
Сирийски гражданин, със статут на временно пребиваващ в Република България
Коментари Харесай

Край Шумен заловиха сириец, превозвал нелегални мигранти

Сирийски жител, със статут на краткотрайно пребиваващ в Република България чужденец, превозвал общо 7 непознати жители, минали без позволение през границата на Република България, е арестуван край Шумен.

Това оповестиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура във Варна за Moreto.net.

27-годишният Х.Д. е притеглен в качеството му на обвинен за това, че за да набави за себе си имотна полза незаконно подкрепя чужденец да минава в страната в нарушаване на закона, като употребявал за това МПС.

Предстои на младия мъж да бъдат повдигнати още две обвинявания – за държане на високорискови наркотични субстанции без съответно позволение и за ръководство на МПС след приложимост на неразрешени вещества. При осъществената му инспекция в него е открито малко количество синтетична дрога, а пробата за приложимост на опиати бил позитивен. Районна прокуратура – Шумен ще внесе искане за налагане на най-тежката мярка за неотклонение „ задържане под стража “ по отношение на сирийския жител.

Срещу останалите седем непознати жители има формирани бързи производства.

Според информацията, предоставена от арестуваните мъже, всички те идват от Сирия, и са минали незаконно границата сред Република Турция и Република България на неустановено все още място. Чужденците са пълнолетни на възраст сред 18 и 30 години. Те са привлечени към наказателна отговорност за осъщественото от тях закононарушение и са арестувани за период до 72 часа. Очаква се в периода за предварителното им задържане работата по бързите производства да завърши.

Разследването и по формираното досъдебно произвеждане и по бързите производства продължава под управлението на прокурор от Районна прокуратура - Шумен.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР