Израел изстрелва смъртоносно нахлуване на фона на въздушни удари по Сирия
Сирия упрекна Израел, че се е опитвал да дестабилизира страната, откакто е била ударена от двойно ухажване на офанзиви против въздушни бази и смъртоносна основа на земята, отбелязвайки усилване на израелската военна активност в страната.
Държавната осведомителна организация в Сирия Сана съобщи, че израелският обстрел за една нощ в сряда в Южната провинция Дераа в Сирия е умъртвил девет души и разказва навлизане на навлизане от бойците на Израел в региона като най-дълбокия след свалянето на някогашния президент Башар Ал-Асад.
Министерството на външните работи сподели на Telegram в четвъртък, че нападенията за една нощ са „ неоправдана ескалация “, описвайки ги като „ тенденциозен опит за дестабилизиране на Сирия и изострянето на страданието на своите хора “.
Говорител на израелската войска съобщи в четвъртък, че тя реагира на огън от артилеристи по време на наземната интервенция в региона на Тасил, покрай град Нава, „ изземване на оръжие и заличаване на терористична инфраструктура “.
<...Прочетете целия текст »




