Сириецът, прегазил двамата полицаи в Бургас, е бил пълнолетен при

...
Сириецът, прегазил двамата полицаи в Бургас, е бил пълнолетен при
Коментари Харесай

Сириецът, прегазил двамата полицаи в Бургас, е бил пълнолетен

Сириецът, прегазил двамата служители на реда в Бургас, е бил пълновръстен при осъществяване на закононарушението, съобщава БГНЕС.

В Окръжния съд в морския град продължава делото за гибелта на униформените, блъснати и убити от рейс, цялостен с 47 незаконни мигранти.

Днес ще бъде показана съдебно-медицинската експертиза, която потвърждава, че към момента на осъществяването на закононарушението подсъдимият Омар Аднан е бил пълновръстен.

Припомняме, той дълго време се оправдаваше, че е бил малолетен към момента на закононарушението.

" Тази експертиза беше назначена още при започване на следствието, когато се породиха подозрения за възрастта на Омар, който твърдеше, че е малолетен. Тогава бяха показани документи, в които бяха посочени разнообразни рождени дати на това лице. Заключението на експертизата е, че той е пълновръстен ", съобщи прокурор Димитър Узунов.

Предстои през днешния ден да бъдат изслушани и трите движимости лица, направили съдебно-медицинската експертиза, както и още очевидци. Сред тях е и служителка на бензиностанция в местността Пода край Бургас, където се е развалил първият рейс, закупен от трафикантите. Тя е алармирала на тел. 112 поради съмнителното им държание.

Делото няма да завърши през днешния ден, защото се търсят още очевидци измежду мигрантите, които имат адресни регистрации в България.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР