Синята зона в центъра на София може да стане Червена

...
Синята зона в центъра на София може да стане Червена
Коментари Харесай

Измислиха го: Синята зона в София ще става червена

Синята зона в центъра на София може да стане Червена в скоро време, заяви кметът на регион " Средец " Трайчо Трайков във фейсбук. 

" Това значи избран % от местата за паркиране в нея да бъдат непокътнати за живущите в региона, а тя да работи с разширено работно време ", изясни Трайков.

По думите му винетните стикери, които са продадени в този момент, са в пъти повече от наличните места. Въпреки това той чака стане по-лесно за живущите да паркират.

23 март 2025, 10:32

Ново 20: Васил Терзиев обмисля въвеждане на " алена зона " за паркиране в София

" Ще има и спомагателни доходи за града, само че няма да е от цените на винетките за хората, които живеят тук, а от цената за почасовото паркиране ", посочи Трайков.

Той пресметна още, че с " пребоядисването " на зоните за паркиране в столицата ще понижат и колите пред заведенията в централната част на София вечер. 

Кметът на район " Средец " посочи, че се приготвя отчет за измененията, който ще бъде импортиран в Столичния общински съвет, като ще бъде разискван и с кметове на други региони. 

Преди дни кметът на София Васил Терзиев също се разгласи за основаването на алена зона за паркиране в София.


 

FaceBookTwitterPinterest
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР