СИНСИНАТИ (AP) — № 10 Щат Айова наложи 25 загуби

...

Защитата № 10 на щата Айова задуши Синсинати при победа с 68-59

СИНСИНАТИ (AP) — № 10 Щат Айова наложи 25 загуби и имаше 12 откраднати топки при победа с 68-59 над Синсинати във вторник вечер.

Къртис Джоунс и Тамин Липси имаха по 15 точки, с цел да поведат Cyclones (19-5, 8-3 Big 12), които трансфораха загубите на Bearcats в 26 точки.

Jizzle James имаше 16 точки, а Симас Лукосиус вкара 15 за Синсинати (15-9, 4-7). Дан Скилингс младши имаше 13 точки и 11 битки.

Bearcats изгубиха пет от последните си седем мача.

Айова Стейт форсира осем проигравания и три отнети топки през първите шест минути на мача. Това оказа помощ на Cyclones да преодолеят резултатната суша от близо четири минути.

Джоунс, който вкарваше приблизително по 14,2 точки от пейката в предходните си шест мача, вкара тройка по време на серия 11-2, с цел да затвори първото полувреме. Айова Стейт водеше с 34-26 на полувремето.

Тъй като загубите продължаваха да нарастват за Bearcats при започване на второто полувреме, Cyclones усилиха сери...