Синоптичната обстановка в края на тази и в началото на

...
Синоптичната обстановка в края на тази и в началото на
Коментари Харесай

Проф. Рачев прогнозира облаци и жега

„ Синоптичната конюнктура в края на тази и при започване на идната седмицата е мижава, безгрижна, безизразна и даже бих споделил скучна “, Това сподели в предаването „ Тази заран “ по bTV проф. Георги Рачев. Може някое купесто облаче да гръмне, само че като цяло се обрисува слънчево време, което няма с какво забавно да кометираме, сподели той и уточни, че в понеделник ще има леден фронт, който обаче ще остане единствено в областта на облачността.

„ Очаква ни облачно, само че топло време “, уточни той и сподели, че в съвсем цяла Европа времето ще е хубаво. Олимпиадата в Париж да вземем за пример ще бъде закрита при хубаво време.

„ Няма какво да се разяснява за почивните дни в София – чака ни топло време с доста слънце. Тук-там може да има някакво купесто облаче, което да гръмне, само че нищо изключително “, сподели още метеорологът.

Според него температурите в Пловдив ще останат без смяна през идващите дни. Там ще е малко по-топло, в съпоставените с останалата част от страната.

„ Бургас и региона е подобаващ за плаж. Разликата е единствено в това, че морската вода ще е по-топла с половин градус, спрямо предходната седмица. На север времето ще е същото, само че към Варна може да се появяват облачета, едвам скрият за малко парещото слънце “, уточни още той.

По поречието на Дунав температурите могат да доближат 38-40 градуса, преди да пристигна лекото захлаждане в средата на идната седмица, уточни метеорологът.

 
„ Много е хубаво за туризъм в планината, само че е добре да се потегля сутринта, за какво е допустимо да има някоя лятна стихия в късния следобяд над Пирин и Родопите “, уточни още той.

Според него в Гърция времето е още по-скучно – там остана много топло, като тук-там температурите ще са рисково високи.

Проф. Рачев напомни, че Европейската организация за наблюдаване и проучване на климата „ Коперник “ е определила отминалия месец за втория най-топъл юли откогато съществуват метеорологичните проучвания.

„ Юли 2024 година е с четири стотни по-топъл от юли 2023 година Проблемът е, че това е 13-ия следващ месец с толкоз високи температури. Повече от една година ние имаме връх след върха “, разясни той.

От думите му стана ясно, че цяла Източна Европа, както и южните региони на Стария континент са станали по-топли, до момента в който Западна Европа е станала по-дъждовна.
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР