Синдикат Образование е против увеличаване на часовете по математика в учебните програми
Синдикат „ Образование “ към КТ „ Подкрепа “ се разгласи срещу желанията на просветния министър Красимир Вълчев да бъдат увеличени часовете по математика в образователните стратегии.
Това е неверна тактика, която няма да донесе резултати, написаха в позиция до медиите от синдиката.
От там заплашват с митинги, в случай че бъде вменено на учителите да ревизират, събират или съхраняват училищен телефони при възможното налагане на цялостна възбрана на устройствата в учебно заведение.
Председателят на синдиката Юлиян Петров се разгласи изрично срещу концепцията за увеличение на часовете по математика, защото и в този момент те не са малко, а образователният материал е безпределно сложен:
„ Ние имаме едни доста положителни резултати по математика. Българските възпитаници имат по-добри познания по математика, в сравнение с по непознати езици. Проблемът не е в математиката. Не би трябвало да усилваме часовете по математика, а по-скоро да създадем по този начин, че учениците да са по-успешни в границите на този хорариум по часовете на математика “, сподели той.
От синдиката поддържат предлагането на МОН за цялостна възбрана на телефоните в учебно заведение, само че ще провеждат митинг, в случай че на учителите бъде вменено да ревизират, събират или да съхраняват училищен телефони:
„ Искаме отговорността за осъществяването на тази възбрана да бъде на самите възпитаници и на техните родители. В никакъв случай това не би трябвало да бъде на учителите и по тази причина ние сме безапелационни – няма да влизаме в тази догадка, в този развой, както и няма да ставаме пазачи на телефони “, уточни Юлиян Петров.




