Синът на бившата холандска звезда Патрик Клуйверт - Джъстин, изригна

...

Синът на Патрик Клуйверт изригна с хеттрик за Аякс

Синът на някогашната холандска звезда Патрик Клуйверт - Джъстин, изригна с хеттрик при успеха на Аякс с 5:1 против Рода в мач от 13-ия кръг на Ередивизи. Интересното е, че гостите от Рода първи означиха гол в мача - посредством Кристиан Кум в 32-ата минута, само че в 45-ата Клуйверт-младши изравни, а през второто полувреме младежът добави още две попадения.

H A T T R I C K - H E R O!

— AFC Ajax (@AFCAjax) November 26, 2017
20-годишният датски гений Каспер Долберг бе прецизен за 2:1 в 59-ата минута, а секунди по-късно 18-годишният Джъстин Клуйверт опъна противниковата мрежа с удивителен отдалечен изстрел. Дони ван де Беек направи резултата 4:1 в 75-ата минута, а пет минути преди края Клуйверт оформи хеттрика си на " Амстердам Арена " с акуратен шут по земя.

Аякс е втори в класирането, само че на цели 8 точки зад водача ПСВ Айндховен, който се наложи с 2:1 като посетител над Екселсиор в неделя. ПСВ има 12 победи и единствено едно проваляне от началото на сезона в Холандия.
Източник: novini.bg