Синът ми е със 100 % ивалидност, парализиран. Не мога

...
Синът ми е със 100 % ивалидност, парализиран. Не мога
Коментари Харесай

Бабата на лекарките, задържани за източване на НЗОК, пред ...

Синът ми е със 100 % ивалидност, неподвижен. Не мога да се оправя сама, до момента в който щерка ми Бойка и нейния брачен партньор са в ареста. Това сподели пред " Марица " Фанка, която е баба на двете сестри лекарки Фани и Цветалина, които бяха арестувани по обвинявания за скица за източване на НЗОК и Национален осигурителен институт. 

Тя изясни, че е персонален помощник на личния си наследник Замфир, който е брат на майката на лекарките. " Момчето ми е зле. С епилепсия е, неподвижен е. А аз съм остаряла, даже Бърза помощ не мога да набера при потребност. Не мога към този момент и да чета, а по този начин няма по какъв начин да му давам медикаментите и да ръководя приема им. Няма кой  да му прави инжекциите ", сподели баба Фанка. Тя добави, че нейният шурей, мъж на Бойка, главно поставя грижите за болния Замфир, само че в този момент е в ареста. 

" Вдигам непрекъснато кръвно от терзание. Нищо не мога да направя. Искам съдът да постъпи човешки и да ги пусне от ареста всичките ", сподели през сълзи баба Фанка. 

Припомняме, че в петък Окръжният съд в града под тепетата остави в ареста четирима от петимата арестувани родственици по отношение на обвиняванията за лъжлива скица за източване на държавни средства. С гривна под домакински арест излезе само едната сестра - доктор Цветалина Сали. Останалите - доктор Фани Гудева, нейният брачен партньор Велизар и родителите ѝ останаха зад решетките. 

Тежката дума за това дали ще останат в ареста или ще излязат на независимост ще има Апелативния съд в четвъртък. 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР