Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на

...

Симон Антони Иванов е на четвъртфинал в Пазарджик

Симон Антони Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на интернационалния шампионат на клей в Пазарджик с награден фонд 15 хиляди $, заяви формалният уебсайт на Българската федерация по тенис.

Поставеният под номер 3 Иванов не позволи пробив и отстрани Луиджи Сорентино с безапелационното 6:1, 6:3 за 88 минути. Така Иванов чака мач против петия в схемата Корентен Деноли (Франция) в опит да стигне до втори следващ полуфинал във веригата на Световната федерация ITF след предходната седмица на същите кортове.

Деноли отстрани участващия с " уайлд кард " българин Виктор Марков с 6:1, 6:3. 18-годишният Марков в първия кръг реализира дебютна победа при мъжете във съревнование на ITF.

Габриел Донев отпадна след проваляне с 1:6, 1:6 от номер 7 Симоне Ронкали (Италия), който през предходната седмица доближи до финала на първия шампионат от същия сан в Пазарджик. В конкуренцията на двойки Радослав и Васил Шандарови се отхвърлиха на четвъртфиналите при 1:5 гейма в първия сет против номер 1 Алекс Кнаф (Люксембург) и Корентен Деноли. Пламен Милушев и Вардан Манукян пък изгубиха в същата фаза от италианците Леонардо Роси и Луиджи Сорентино с 6:4, 4:6, 3-10.
Източник: novsport.com