Нови експлозии разтърсиха Дубай и Доха
Силни детонации бяха чути в Дубай и катарската столица Доха за втори следващ ден в неделя, а Оман беше ударен за първи път, откакто ответните удари против прилежащите страни от Персийския залив в отговор на ударите на Съединени американски щати и Израел против Ислямската република се разшириха. Иран съобщи, че ще нападна американски бази в района, само че е поразил редица други цели в градовете от Персийския залив, предава.
Двама души бяха ранени в Дубай, откакто шрапнели от дронове паднаха върху две къщи при прихващането им, се споделя в изказване на медийния офис в Дубай. Международното летище в Дубай , забележителният хотел Бурдж Ал Араб и изкуственият остров Палм Джумейра са потърпевши вследствие на офанзивите.
Гъсти черни облаци пушек продължиха да се издигат от региона на пристанище Джебел Али , където едно от кейовите места се възпламени в неделя поради парчета от прехваната ракета.
В прилежащ Оман , който беше пощаден от ответни удари в събота, комерсиалното пристанище в Дукм е било атакувано от два дрона, като един служащ е ранен, заяви държавната осведомителна организация.
Дубай е най-големият туристически и търговски център в Близкия изток, а неговото летище е едно от най-натоварените в света.
Министерството на вътрешните работи на Катар заяви в неделя, че реагира на стеснен пожар в индустриална зона, откакто са паднали парчета от прехваната ракета.
Присъединете се към нашия
Министерство на външните работи разгласи незабавни телефони за сигнали от Близкия изток




