Силен взрив рано тази сутрин предизвика срутване на многоетажна сграда

...
Силен взрив рано тази сутрин предизвика срутване на многоетажна сграда
Коментари Харесай

Силна експлозия разруши сграда в Рим, мъж е тежко ранен

Силен гърмеж рано тази заран провокира сриване на многоетажна постройка в италианската столица. Инцидентът е станал на улица „ Вителия “ в квартал Монтеверде малко преди 09:00 ч., оповестяват „ Кориере каузи сера “ и организация АНСА. По първични данни постройката е била на два или три етажа. Очевидци описват, че преди детонацията се е чул мощен екот, „ като от бомба “, а във въздуха се е разнесла мощна миризма на газ.

На място са пристигнали екипи на полицията, пожарната и карабинерите. Изпод руините е изваден един човек – мъж, който е жител на Шотландия. Той е с 70% изгаряния и е откаран в болница в тежко положение. По информация към този миг не се допуска съществуване на други затрупани под останките.

Според проверяващите евентуалната причина за случая е гърмеж от газова бутилка или приключване на газ. Районът към постройката е изцяло отцепен от полицията, а следствието по случая продължава.

Очаква се в околните часове италианските управляващи да дадат повече детайлности по отношение на положението на потърпевшия и точните аргументи за гърмежа.

За още вести вижте

Присъединете се към нашия 

Домашни шоколадови трюфели! Лесна рецепта с неудържим усет

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР