Сигнал за рушащ виадукт на АМ Тракия, който е в

...
Сигнал за рушащ виадукт на АМ Тракия, който е в
Коментари Харесай

ОПАСНОСТ! Пада мост на магистрала Тракия“

Сигнал за рушащ виадукт на Автомагистрала " Тракия ", който е в извънредно неприятно положение. На фрагментите виждаме, че съоражението е в неприятно положение, а през него всекидневно минават хиляди тежкотоварни коли.

Екип на bTV отиде под виадукта към 20-ия км на автомагистралата. Той безусловно се рони, арматурата е ръждясала, има и отчупени елементи.

„ Това е отговорност на страната и е рисково заради няколко аргументи. Това са очевидни сигнали за недостатък, който ще става все по-сериозен и по-сериозен. Освен всичко тук, се вижда и че оградата, която би трябвало да защищава от нахлуване на диви животни, е паднала “, разяснява пред bTV Диана Русинова от Европейския центът за транспортни политики. 

“По Закона на пътищата страната би трябвало два пъти годишно да ревизира тези уреди и в случай че има някакъв проблем, да ги поправя. Мостът няма да падне поради това, което виждаме, само че течове се следят. А когато тече вода, тя ще продължи да унищожава основите на моста. И в случай че не се вземат ограничения, е допустимо в някакъв миг да падне и оборудването “, уточни още тя.

От организация " Пътна инфраструктура " показват, че все още се създава план за главен ремонт.

" Това не е главен ремонт, а спешна обстановка и положението е такова от най-малко 4-5 години ", съобщи Диана Русинова.

Тя разяснява обстановка, в която е влезнала в ролята на регулировчик. " Ние единствено подпомагахме трафика, не сме го регулирали, подала съм нужните сигнали за това ", уточни пътният специалист.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР