Среща на външните министри от НАТО: Фокусът на разговорите е изтеглянето на американските войски от Европа
„ Сигнал към НАТО и Европа “ – по този начин от Кремъл дефинираха продължаващите трети ден взаимни нуклеарни учения сред Русия и Беларус.
64 000 души вземат участие в една от най-мащабните взаимни начинания на Москва и Минск. Руският президент Владимир Путин заяви, че по време на ученията е планувано изстрелване на балистични и крилати ракети.
Украйна и методите за усилване на отбранителните качества на Европа на фона на желанието на Вашингтон да понижи военното си наличие на Стария континент разискват външните министри на страните от НАТО през днешния ден и на следващия ден на неофициална среща в шведския град Хелзингборг.
България е показана от външния министър Велислава Петрова.
Марк Рюте, общоприет секретар на НАТО: „ Отбраната не се изчерпва с въоръжените сили. Тя значи и обществото да продължи да действа, хората да са предпазени, да се опазва сериозната инфраструктура и да има запаси. Накратко – защитата значи всички да са готови. Европа и Канада ускориха разноските си за защита, и то доста. Не можем да бъдем подвластни единствено от един от съдружниците в НАТО и тъкмо по тази причина се споразумяхме със Съединените щати – те ще продължат да бъдат част от нуклеарния чадър, само че европейците ще подхващат спомагателни стъпки към личната си самозащита. “
64 000 души вземат участие в една от най-мащабните взаимни начинания на Москва и Минск. Руският президент Владимир Путин заяви, че по време на ученията е планувано изстрелване на балистични и крилати ракети.
Украйна и методите за усилване на отбранителните качества на Европа на фона на желанието на Вашингтон да понижи военното си наличие на Стария континент разискват външните министри на страните от НАТО през днешния ден и на следващия ден на неофициална среща в шведския град Хелзингборг.
България е показана от външния министър Велислава Петрова.
Марк Рюте, общоприет секретар на НАТО: „ Отбраната не се изчерпва с въоръжените сили. Тя значи и обществото да продължи да действа, хората да са предпазени, да се опазва сериозната инфраструктура и да има запаси. Накратко – защитата значи всички да са готови. Европа и Канада ускориха разноските си за защита, и то доста. Не можем да бъдем подвластни единствено от един от съдружниците в НАТО и тъкмо по тази причина се споразумяхме със Съединените щати – те ще продължат да бъдат част от нуклеарния чадър, само че европейците ще подхващат спомагателни стъпки към личната си самозащита. “
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




