Сидни Кросби вкара гол и направи три асистенции, а Евгени

...

Питсбърг надви Чикаго с четири точки от Кросби, Малкин вкара гол в юбилеен мач

Сидни Кросби вкара гол и направи три асистенции, а Евгени Малкин се разписа в своя мач номер 1000 за успеха на Питсбърг Пенгуинс с 5:3 против Чикаго Блекхоукс в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Вратарят Кейси Десмит избави 29 удара на вратата на Пингвините и завоюва за трети път в последните си четири мача като титуляр, до момента в който Черните ястреби позволиха четвърто следващо проваляне и шесто в седем мача.

Брок Макгин даде начало на серията попадения за Питсбърг, Рикард Ракел приключи с гол и асистенция, а Джеф Картър бе прецизен на празна мрежа в края. За Блекхоукс се разписаха Джуджар Каира, Патрик Кейн и Филип Курашов, които стопиха пасив от 0:3 за тима си в края на втората и началото на последната третина. Кросби обаче вкара победния гол 3:14 минути преди края.