СИАТЪЛ (AP) — Шейн Райт вкара 68 секунди в първия

...

Повиквателен за AHL Шейн Райт вкарва 4-ти гол в 4 мача, спомага Кракен за победа с 5-0 над Койотс

СИАТЪЛ (AP) — Шейн Райт вкара 68 секунди в първия интервал за своя четвърти гол в четири мача от извикан от АХЛ, Филип Грубауер направи 39 спасявания във втория си затвор за сезона, а Сиатъл Кракен победи Аризона Койотс с 5-0 във вторник вечерта.

Андре Бураковски, Джъстин Шулц, Брандън Танев и Уил Борген също означи гол, когато Кракен завоюва за пети път в седем мача с наближаването на края на постоянния сезон.

Но защото плейофите към този момент не са вероятни за Сиатъл, по-голямата част от вниманието се насочи към неговите млади играчи, извикани от Coachella Valley от AHL и по-специално Райт, който няма да навърши 21 години до началото на 2025 година

Първият избор на Сиатъл през 2022 година имаше 20 гола в 53 мача в AHL през този сезон и неотложно придвижи тази продукция в ограничавания си престой с Kraken. Райт направи първия мач за три точки в кариерата си при успеха с 3-1 над Анахайм в петък и му трябваше малко повече от минута, с цел да се запише в резултата против Аризона.