СИАТЪЛ (АП) — Кийон Брукс-младши вкара 17 точки, Сахвир Уилър

...

Вашингтон се съживява през второто полувреме и изпреварва номер 7 Гонзага 78-73. Прекъсна поредица от 7 загуби от Загс

СИАТЪЛ (АП) — Кийон Брукс-младши вкара 17 точки, Сахвир Уилър добави 16, а Вашингтон се съвзе от закъснение от 11 точки през второто полувреме, с цел да победи номер 7 Гонзага 78 -73 в събота вечерта.

Хъски (6-3) прекъсна серия от седем загуби от Булдогс и реализира първата си победа над своя зложелател в щата след победа с 99-95 през 2005 година, също в Сиатъл. Това беше и първата победа на Вашингтон над противник от топ 10, откогато победи Аризона през сезон 2017-18.

Уилър беше виновен за някои от най-големите удари в ралито на Вашингтон, само че имаше доста помощ. Брукс добави осем битки и направи четири основни наказателни удара в последната минута. Моузес Ууд добави 12 точки, а Корен Джонсън вкара 11 от пейката.

Франк Кепнанг също имаше огромен мач, контролирайки боята с 14 точки, седем битки и пет блокирани удара за Вашингтон.

Греъм Айк поведе Гонзага (7-2) с 18 точки, а Нолан Хикман вкара 17. Но Уошингтън съумя да забави Хикман, откакто той вкара 15 през първото полув...