Швейцария записа задължителна домакинска победа над Гибралтар (4:0) в европейска

...

Швейцария вече вижда първото място в групата си

Швейцария записа наложителна домакинска победа над Гибралтар (4:0) в европейска подготовка и към този момент има късмет да излезе отпред в група “D”. Тимът е на 3 точки от водача Република Ирландия и на 1 точка от втория Дания, само че пък е с мач по-малко от тях. В другата среща от групата “червения динамит” записа разочароващо 0:0 като посетител на Грузия.

Скромният противник от Гибралтар, който продължава да бъде без актив, съумя да опази мрежата си единствено до 37-ата минута. Тогава прецизен беше Денис Закария. В оставащото време на почивката се разписаха още Адмир Мехмеди (43) и Рикардо Родригес (45). След това домакините понижиха темпото и стигнаха единствено до още едно попадение, дело на Марио Гавранович в 87-ата минута.

@SFV_ASF @GibraltarFA 3:0#EuroQualifiers pic.twitter.com/i2gsoSkHZL
— UEFA.com DE (@UEFAcom_de) September 8, 2019
След месец на “кръстоносците” има следва посещение на датчаните и домакинство на ирландците. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ЕВРО 2020 6 кръг, неделя 8 септември  Швейцария 4:0краен резулат  Гибралтар