Швейцария все повече се намесва в битката за медалите, след

...

Швейцария победи Чехия и продължава без грешка на Световното

Швейцария от ден на ден се намесва в борбата за медалите, откакто победи обичайно мощния тим на Чехия с 4:2 и реализира шеста победа в първите си шест мача на Световното състезание по хокей на лед.

С 18 точки хокеистите от алпийската страна си подсигуряваха 1-ата позиция в група В, а чехите за момента са на 2-о място с 13. Последната квота за четвъртфиналите ще бъде или за Латвия, или за Словакия.

Андрес Амбул вкара два пъти за Швейцария, Танър Ричард и Ромен Льофъл прибавиха по един прецизен изстрел.

37-годишният деец Роман Червенка откри резултата за чехите в 6:47 минута със мощен удар преди синята линия. След това Льофъл изравни, а във втората третина Амбул с двата си гола направи преднината на Швейцария 3:1. Червенка асистира и за 2:3 на Доминик Кубалик, само че по-късно пристигна и четвъртия гол.