Швейцария вкара пет гола на Белгия и влезе в плейофите

...

Швейцария вкара пет гола на Белгия и влезе в плейофите на Лига на нациите

Националният отбор на Швейцария съкруши Белгия с 5:2 на стадион „ Суисспорарена ” в Люцерн пред 18 000 фенове.

Швейцарците с 9 точки финишираха първи в групата си и влязоха в плейофите на шампионата, до момента в който Белгия със същия точков актив и по-лоши спомагателни индикатори резервира мястото си във висшата дивизия. От нея изпадна отборът на Исландия, който не съумя да завоюва нито една точка в четири мача.

На Швейцария й се наложи да прави поврат против състава на Белгия, който поведе с 2:0 с голове на Торган Азар (2`, 17`). Домакините обаче обърнаха развоя на срещата до края на полувремето с голове на Рикардо Родригес от дузпа (26`) и Харис Сеферович (31`, 44), а след почивката се отличиха Нико Елведи (62`) и Сеферович за трети път в мача (84`). /БГНЕС
Източник: bgnes.com