Швейцария победи Беларус с 5:0 в първи евроквалификационен мач. Срещата

...

Швейцария разби на пух и прах Беларус

Швейцария победи Беларус с 5:0 в първи евроквалификационен мач. Срещата се игра в Сърбия, поради политическото напрежение в някогашната руска република.

Нападателят на Лугано Ренато Щефeн означи хеттрик за 25 минути, като офанзивите и попаденията бяха съвсем еднотипни – Швейцария нападна отляво, първо Щефен добави след греда, след това добави избита от вратаря топка, а по-късно вкара и на празна врата.

Другите две попадения бяха дело на Гранит Джака в 62-ата минута и Амдуни в 65-ата, когато се възползва от асистенция на Джака. Още във втората минута домакините имаха късмет да отбележат, само че Хващинский пропусна. В 4-ата минута Седрик Итен стреля, топката се удари в десния дирек и попадна във краката на Щефен, който на празна врата я бутна в мрежата за 0:1.

В 17-ата минута историята съвсем се повтори. Швейцария направи офанзива още веднъж отляво, този път Гранит Джака стреля, вратаря мазета и топката попадна у Щефен, който вкара втория си гол в мача. В 22-ата минута Рубен Варгас стреля отвън наказателното поле, само че откри десния дирек.

Третия гол падна в 29-ата минута. Отново офанзива отляво, този път Рикардо Родригес откри непосредствено Ренато Щефен, който на празна врата вкара третото си попадение.-

През втората част Джака вкара по прелестен метод четвъртия гол в мача в 62-ата минута.

Крайно 0:5 оформи Зеки Амдуни, който получи пас от Джака и означи след още 3 минути игра. В заключителните минути и Нико Елведи нацели гредата, пропускайки шанса да вкара шести гол.
Източник: novsport.com