Швейцарецът Стан Вавринка достигна до първия си финал на турнир

...
Швейцарецът Стан Вавринка достигна до първия си финал на турнир
Коментари Харесай

Стан Вавринка с първи финал на турнир от АТП след двете операции

Швейцарецът Стан Вавринка доближи до първия си край на шампионат от АТП от 2017 година насам, откакто се наложи с 6:2, 4:6, 6:4 над лидера в схемата Кей Нишикори (Япония) в полуфиналите на шампионата в Ротердам.

A high-five and we're off...

Stream Wawrinka v Nishikori live from Rotterdam https://t.co/hOHmv2wMlX pic.twitter.com/3SkyYx8alA
— Tennis TV (@TennisTV) February 16, 2019
За Вавринка това ще бъде първи мач за трофей след двете интервенции, които претърпя на колената. Носителят на три трофеи от Големия шлем сподели доста добра игра и записа 35 печеливши удара и 8 аса.

Развръзката в мача пристигна в десетия и оказал се финален гейм в третия сет, в който Вавринка получи първия си брейкбол и с мощен форхенд го приключи, с цел да завоюва мача.

Съперник на швейцареца във финалната среща ще бъде французинът Гаел Монфис, който също в три сета се наложи над руснака Даниил Медведев.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР