Шведският тенисист Микаел Имер бе дисквалифициран от тенис турнира в

...

Изхвърлиха Микаел Имер от турнира в Лион, след като удари с ракета стола на съдията

Шведският тенисист Микаел Имер бе дисквалифициран от тенис шампионата в Лион, откакто удари с ракета стола на съдията.

24-годишният Имер бе отчаян, че съдията отхвърля да ревизира отпечатъка от удар в 11-ия гейм на първия сет в мача му против французина Артюр Фис. В този миг Фис водеше в резултата с 6:5.

" Видяхте, че топката падна върху линията, покажете ми отпечатъка ", сподели Имер, който е номер 53 в международната класация. " Никога не съм предполагал, че арбитър ще каже: " Няма да ревизирам ", добави той.
Имер удари два пъти с ракета стола на съдията, след което бе отхвърлен.

В различен късен мач от шампионата на червени кортове във френския град канадецът Феликс Оже-Алиасим се наложи над Пабло Ямас Руис със 7:5, 6:2.

На четвъртфиналите Оже-Алиасим, който е лидер в схемата, ще играе против Артюр Фис.