Шведският АИК допусна разгромна загуба с 0:3 от Словачко в

...

Тежка загуба за АИК в Чехия

Шведският АИК позволи разгромна загуба с 0:3 от Словачко в първи мач от плейофите в Лигата на конференциите. Въпреки наличието измежду титулярите на футболисти като Джон Гуидети, Себастиан Ларсон и Микаел Лустиг, тимът от Стокхолм тотално разочарова с представянето си и има напълно минимални шансове да стигне до груповата фаза.

През предишния сезон Словачко отпадна в ранна фаза на шампионата от родния Локомотив (Пловдив), само че в този момент чехите наподобяват доста по-подготвени. Те сътвориха огромен брой чисти положения и справедливо завоюваха с експресивен резултат.

Първия гол вкара ветеранът Милан Петржела в 28-ата минута. След почивката домакините продължиха да притискат противника и в 77-ата минута удвоиха задатъка си с попадение на Власий Синявский. Само няколко минути по-късно чехите оформиха крайното 3:0 с прецизен изстрел на Петр Райнбек.