Шведката Ебба Андерсон спечели златния медал в скиатлона (жени) на

...

Ебба Андерсон спечели световната титла в скиатлона

Шведката Ебба Андерсон завоюва златния орден в скиатлона (жени) на Световното състезание по ски северни дисциплини в Планица (Словения).

Това е първи златен орден (индивидуално) за Андерсон на огромни надпревари.

Преди това тя завоюва сребро и злато на олимпийски игри през 2018 и 2022 година, както и медали от всички тествания на международното състезание и злато в щафетата. Шведката преодоля рухване по трасето и съумя да завоюва в скиатлона за дами (2 по 7,5 км) с време 38:11.8 минути.

Нейната сънародничка Фрида Карлосн остана втора с закъснение от 22 секунди, а призовата тройка добави норвежката Астрид Слин на 48 секунди след победителката.

Андерсон и Карлсон се откъснаха в последната част в класическия жанр, след което подвигнаха темпото в първата половина на свободния жанр, като Андерсон съумя да завоюва надпреварата, въпреки че падна при едно от спусканията.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "