Шумен спечели третата си контролна среща преди старта на НБЛ.

...

Баскетболистите на Шумен с победа в третата си контрола от предсезонната подготовка

Шумен завоюва третата си контролна среща преди старта на НБЛ. Шуменци надиграха отбора на Черно море Тича с 83:68 в зала “Арена Шумен ”.

В първата четвърт двата отбора си разменяха водачеството, която домакините затвориха с дребен задатък - 20:17.

През втората Шумен задържа преднината си, само че последователно варненци изравниха играта и понижиха изоставането си, като на почивката резултатът бе 39:38.

Второто полувреме стартира с по-добра игра на " моряците ", които поведоха в резултата. Домакините съумяха бързо да се върнат в мача и обърнаха резултата в своя изгода, като разликата доближи до 10 точки.

В последната четвърт гостите прибързваха в стрелбите си и Шумен се възползва по отличен метод – бързи офанзиви завършващи с панер. Опитът на Черно море да затрудни шуменското нахлуване със зонова отбрана не сполучи и разликата доближи 19 точки малко преди края. След като Янко Янков пусна огромна част от юношите, “моряците ” стопиха изоставането си до 15 точки за крайното 83:68.

Силен мач за домакините направи Браян Камерън, който осъществя 19 точки. Дейвид Ролинс се регистрира с 18 и 12 битки. С 14 точки и толкоз битки се отличи Уилям Ликей, 14 точки за успеха добави Джъстин Кохайда.

За гостите от Варна Мартин Коцев бе най-резултатен с 18 точки. Костадин Лазаров записва 15, по 13 точки прибавиха Михаил Молдов и Мартин Йорданов.

Шумен гостува на първенеца Балкан на 7 октомври в първия си мач от новия сезон в НБЛ.