Шумен победи с 86:79 (25:16, 25:18, 18:29, 18:16) Спартак Плевен

...

Шумен шокира лидера в НБЛ

Шумен победи с 86:79 (25:16, 25:18, 18:29, 18:16) Спартак Плевен като хазаин в мач от седмия кръг на НБЛ. Успехът е втори за Шумен, акто отборът има и пет загуби в сметката си. Поражението пък е първо за спартаклии.

Мачът в “Арена Шумен ” стартира стремително за домакините, които се възползваха от слабата игра в отбрана на съперника и дръпнаха с 9 точки след 10 минути игра. Доминацията на играчите на Янко Янков продължи и през втората четвърт, като до почивката те направиха задатъка си. 16 точки. След паузата баскетболистите на Спартак усилиха темпото и влязоха в заключителните минути с пасив от единствено 5 точки. Въпреки равностойната игра в края, гостите не съумяха да стигнат до поврат.

Адриян Секулов изигра приказен мач за Шумен, завършвайки  с дабъл-дабъл - 27 точки и 10 битки, 17 точки наниза Георги Кендеров, а 13 добави Николай Георгиев.

За Спартак Плевен с 18 точки се разписа Мартин Маринов, 13 добави Дейвид Хоутън.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.