Шумен надделя над Етър във Велико Търново с 25:22 (13:9)

...

Шумен изненада Етър и е на финал

Шумен надви над Етър във Велико Търново с 25:22 (13:9) и с 2:1 победи се класира за финала на женското хандбално състезание. Гостенките водеха съвсем през цялата среща и справедливо ще играят за купата против миналогодишния първенец Бъки. Домакините, които са победителки от постоянния сезон, пропиляха 16 чисти обстановки, а вратарката на противника Станислава Стоянова направи страховит мач и имаше основен принос за триумфа. Етър навакса пет гола пасив през второто полувреме и понижи до 19:20, само че в последните 10 минути пропуските натежаха и великотърновки не съумяха да стигнат до поврат.

Маринела Панайотова беше най-резултатна за Шумен с 9 попадения, а по 6 пъти се разписаха Глория Павлова и Мари Маслова. За Етър с 11 попадения се отличи Данислава Петрова, а Соня Богданова добави 5, само че това не беше задоволително.

Първият заключителен мач сред Бъки и Шумен е на 11/12 май в Габрово. Серията за купата е до две победи от три мача.